Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie drugie oraz trzecie

30 listopada 2021

Treść relacji

Bystrzaki z Leśniewa w miesiącu listopadzie „meldowały” swoim Paniom jakimi środkami transportu trafili do Szkoły. Jak się okazało, większość osób porusza się takimi środkami transportu jak: samochód osobowy, autobus szkolny, rower.

Przypomnieliśmy sobie w jaki sposób bezpiecznie trafić do Szkoły dzięki specjalnym filmikom dedykowanym tematyce bezpieczeństwa na drodze, które następnie omówiliśmy. Dzieci doskonale wiedzą, iż jako pasażerowie samochodu, autobusu(wskazane jako najczęstszy środek transportu do Szkoły) ZAWSZE! muszą zapinać pasy, gdyż chronią ich przed niebezpieczeństwem(urazem, groźnym wypadkiem).

Pytanie: Czy tylko dzieci zapinają pasy?, wcale nie było dla nich trudne. Oczywiście, że nie. Każdy pasażer bez wyjątku, nawet, gdy nie jest to dla nas rodzina, a na przykład koleżanka, kolega itd.

Część osób trafia do Szkoły na piechotę, zawsze pod opieką osoby dorosłej. Niejednokrotnie przypominaliśmy sobie w jaki sposób przejść przez jezdnię, pasy, gdy przy drodze nie ma ustawionego sygnalizatora lub gdy nie ma znaków poziomych wskazujących bezpieczne miejsce przejścia przez jezdnię.

Bystrzaki doskonale wiedzą, że przed przejściem  należy:

-zatrzymać się krok od jezdni,

-upewnić się- patrząc najpierw w lewo, prawo, a następnie w lewo,

-gdy nic nie nadjeżdża można przejść.

Zdają sobie sprawę również z tego, iż najlepiej podczas przechodzenia spoglądać jeszcze czy żaden kierowca się do nich nie zbliża (bo się zagapił, zajmuje się telefonem zamiast prowadzeniem pojazdu itp.)W myśl hasła: Auta stop, robisz krok!

Obejrzeliśmy parę wstrząsających nas filmików, gdzie ukazane było mnóstwo niebezpiecznych sytuacji, w których kierowcy prawie potrącili osobę znajdującą się na pasach(często dziecko),nawet gdy na sygnalizatorze widoczne było zielone światło dla pieszego uczestnika ruchu. Wysłuchaliśmy piosenki „Kolorowe światła” i zastanowiliśmy się, ile jest w niej prawdy. Wspólnie doszliśmy do wniosku, iż zielone światło sygnalizatora wcale nie pozwala nam od razu przejść przez jezdnię. Możemy to zrobić tylko i wyłącznie wówczas, gdy się upewnimy, czy na pewno wszystkie pojazdy się zatrzymały!- w myśl hasła: AUTA STOP, ROBISZ KROK! Co również bardzo istotne zwróciliśmy uwagę na to, iż jako piesi musimy się zatrzymać przed przejściem, nie wbiegać, obserwować co dzieje się na jezdni bo przecież chodzi o nasze bezpieczeństwo. Obserwując zachowanie kierowców na spacerach szkolnych oraz z rodzicami stwierdzamy, że dla większej grupy osób przechodzących przez jezdnię kierowcy zazwyczaj zwalniają, zatrzymują się już w dalszej odległości od nas, jednak, gdy jest nas mniej zdarza się, że przejeżdżają  nam „przed nosem”. Dlatego tak ważna jest nasza koncentracja, uwaga!

Na koniec pokolorowaliśmy zakładkę dotyczącą upewnienia, którą zabraliśmy do naszych domów. Codziennie z osobami przyprowadzającymi nas spoglądamy na plakaty, które uczą nie tylko nas, ale również dorosłych.

Pozdrawiamy 🙂

Bystrzaki


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi