Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie I – Drogowy spacer edukacyjny

11 października 2021

Treść relacji

Zadanie I w naszym Ośrodku realizowały wszystkie grupy przedszkolne. Podzieliliśmy się na zadania: młodsze dzieci realizowały spacer edukacyjny w okolicach Ośrodka, starsze grupy wybrały się na wycieczkę do Sztumu i Malborka. Najmłodsi  grupa przedszkolna Dinusie i Żabki odkrywali znaki drogowe występujące w naszej najbliższej okolicy, tj: nazwa miejscowości, znaki ostrzegawcze: dzieci, zwierzęta gospodarskie. Najmłodsi uczestniczyli także w zabawie edukacyjnej pt: bezpiecznie na drodze, w czasie której poznawali znaki drogowe, utrwalali zasady poruszania się na drodze, czy przechodzenia przez jezdnię.  Grupy starsze Misie i Jeżyki wyjechały na wycieczkę ze Sztumu do Malborka, w czasie której poznawali i nazywali znaki drogowe, pojazdy, ćwiczyli prawidłowe przechodzenie przez jezdnię z sygnalizacją świetlną.

Grupa Dinusie i Żabki : 28 IX Drogowy spacer edukacyjny po Uśnicach

Znaki: zwierzęta gospodarskie, dzieci, parking leśny, miejscowość, przystanek autobusowy

Pojazdy: autobus, samochód osobowy, ciężarówka, rowerzysta, traktor.

Grupa Misie i Jeżyki: 29 IX Drogowy spacer edukacyjny po Malborku

Znaki: zakaz wjazdu, miejscowość, nakaz skrętu, droga dla rowerzysty, przejście dla pieszych, skrzyżowanie, droga z pierszeństwem przejazdu, zmian pierszeństwa, parking, znak stop, rondo, strefa zamieszkania, przystanek autobusowy, zakaz wyprzedzania, zakaz postoju, dzieci.

W czasie spaceru widzieliśmy: pieszych, rowerzystów, samochody osobowe, autobusy, pociąg, samochody ciężarowe, koparkę.


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi