Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie II i III

30 listopada 2021

Treść relacji

Zadanie II i III zostało przeprowadzone w każdej z naszych grup. 

Dnia 3 listopada br. „Przedszkolaki z 9” dowiedziały się, że zapięte pasy w samochodzie zapewniają bezpieczną podróż. Dzieci zadecydowały, że plakaty promocyjne “Dziecko krok – auta stop“ powinny być wyeksponowane dla rodziców. Wywiesiły je na oknach przedszkola i przeprowadzały z rodzicami rozmowy podczas opuszczania placówki. Niektóre podczas pogadanki zwracały uwagę, że ich rodzicom zdarza się nie zapinać pasów w samochodzie.

Następnie obejrzały film edukacyjny i każde dziecko zabrało do domu kolorową ulotkę-przypominajkę zachęcającą rodziców do codziennego zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Zobowiązały się, że na co dzień będą rodzicom o tym przypominać, a następnego dnia pochwaliły się, kto zapinał pasy podczas podróży samochodem.

Zadanie III zrealizowaliśmy w dniach 4 i 5 listopada. Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia tego, co dzieci już wiedzą o bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem. Tym razem zajęcia pod hasłem „Koła stop – robisz krok” koncentrowały się na bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię. Dzieci przygotowały i przekazały ulotki najstarszym osobom ze swojej rodziny. Wytwory dzieci były piękne i kolorowe.

 


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi