Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie nr 1 część 1

5 października 2021

Treść relacji

Grupy przedszkolne wraz z wychowawcą wybrały się na spacer w okolicy szkoły.(27.09 ) Pierwszym przystankiem na spacerze było przejście przez pasy, które są jednocześnie progiem zwalniającym. Na przejściu zostały omówione zasady przechodzenia przez ulicę. Dzieci zaobserwowały znaki drogowe znajdujące się w pobliżu naszej szkoły – przejście dla pieszych , „uwaga dzieci”, tablica informująca o drodze dzieci do szkoły , próg zwalniający oraz ograniczenie prędkości.

Kolejnym etapem naszego spaceru było przejście przez skrzyżowanie. Na skrzyżowaniu znajdują się cztery przejścia dla pieszych, próg zwalniający, ograniczenie prędkości, znak ustąp pierwszeństwa, oraz znaki przejścia dla pieszych.

Ostatnim etapem spaceru było przejście ścieżką pieszo- rowerową. Dzieci zaobserwowały i prawidłowo ustaliły którą drogą poruszają się piesi i rowerzyści. Zauważyły również pobliski przystanek autobusowy. Prawidłowo nazwały znaki przystanku autobusowego oraz ścieżki pieszo – rowerowej.

Pojazdy, które zaobserwowaliśmy po drodze: liczne samochody osobowe, 1 autobus, 1 ciężarówka, 7 pieszych, dwóch chłopców na rowerach, 1 traktor z przyczepą oraz 1 kombajn do zbioru kukurydzy.


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi