Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie nr 2 i 3

14 listopada 2021

Treść relacji

Zadanie plakatowe wykonane!

Plakaty z hasłami: DZIECKO KROK AUTA STOP oraz KOŁA STOP ROBISZ KROK zostały umieszczone na szklanych drzwiach przy wejściu, tak by każdy miał możliwość ich zobaczenia.

Podczas porannej rozmowy dotyczącej podróży dzieci do szkoły okazało się, że większość przyjeżdża z rodzicem autem. Tylko nieliczni przychodzą pieszo. Wszystkie dzieci jeżdżą w fotelikach samochodowych i pamiętają o zapinaniu pasów. Dwoje dzieci powiedziało, że czasem przypomina rodzicom o zapięciu pasów. Po rozmowie przystąpiliśmy do wykonania zawieszek dla rodziców i dziadków, którzy przywożą i odbierają dzieci ze szkoły. Podczas pracy rozmawialiśmy o zasadach obowiązujących w aucie oraz o cechach, jakimi powinien charakteryzować się dobry kierowca. Zawieszki zawisły na zagłówkach foteli samochodowych.

Podczas spaceru wokół szkoły obserwowaliśmy ruch drogowy: mijało nas 12 samochodów, w tym 2 ople, 1 hyundai, 1 bmw, 3vw, 2 fordy, 1 kia, 1 citroen, 1 bus. Auta jechały dość wolno, w okolicy szkoły zwalniały przed przejściem dla pieszych. Gdy auto zbliżało się do przejścia dla pieszych, to krzyczeliśmy hasło: DZIECI KROK AUTA STOP. Wszyscy kierowcy oraz piesi dostosowywali się do przepisów ruchu drogowego.

Po powrocie do szkoły przystąpiliśmy do wykonania pięknych „przypominajek ” dla osób starszych.


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi