Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zawsze zapinamy pasy i dbamy o nasze bezpieczeństwo.

18 listopada 2021

Treść relacji

Zadanie drugie zostało przeprowadzone w każdej z naszych grup. Podczas wspólnej nauki dzieci nauczyły się bardzo ważnego hasła, jakim jest zapinanie pasów podczas jazdy samochodem. Po otrzymaniu kolorowej przypominajki, dzieci z chęcią uczyły się jak prawidłowo powinni być zapinani w pasach. Nauczyciel wytłumaczył dlaczego jest to takie ważne podczas jazdy samochodem. Co może się wydarzyć podczas wypadku, ostrego zahamowania.

Na gazetce informacyjnej w szkole zostały powieszone plakaty, gdzie każde dziecko wraz z rodzicem mogli zobaczyć i utrwalić wiedzę, która jest dla każdego bardzo ważna. Nasze zajęcia odbyły się dnia 03., 04. i 05.11.2021r.  w szkole, podczas naszych zajęć lekcyjnych.

Na spacer udaliśmy się do najbliższego przejścia dla pieszych w Kożyczkowie. Dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności i zdobytą wiedzę, podczas gdy na drodze przejeżdżały samochody. Trzy samochody zatrzymały się prawidłowo przed przejściem; także dzieci zrozumiały jak ważne jest bezpieczeństwo każdego z nas.

Zadanie trzecie rozpoczęliśmy od przypomnienia tego co uczyliśmy się szybciej na zajęciach. Wspominaliśmy hasło i opowiadaliśmy kto dostał kartkę przypominajkę. Jaki rodzic zawiesił sobie w samochodzie. Kolejnym krokiem było przygotowanie przypominajki dla najstarszej osoby w naszej rodzinie. Dzieci wybrały swoją babcię i swojego dziadka. Prace były piękne, kolorowo ozdobione.

Podsumowując w naszej grupie obecnie jest 72 dzieci; z tego pieszo chodzi 9 dzieci; 41 osób przyjeżdża autobusem lub busem szkolnym, a z rodzicami pozostałe dzieci.

 

 


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi